REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WIELKI SUKCES SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

23 maja 2014 r. Szkolne Koło Caritas, które istnieje w naszej szkole już od 10 lat, miało przyjemność gościć delegację Caritas Archidiecezji Lubelskiej. To miłe wydarzenie mogło się odbyć dzięki opiekunom SKC - paniom katechetkom i księdzu, oraz jego członkom naszym uczniom. Wszystko to za sprawą rozpoczętego już w marcu konkursu pt. „Kilometry dobra”, z inicjatywy organizacji Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Nasza szkoła także przystąpiła do tej szczytnej rywalizacji polegającej na zbieraniu złotówek, które archidiecezjalna Caritas przeznaczy na pomoc potrzebującym dzieciom, a także plastikowych korków od butelek, które z kolei zostaną spieniężone, a zysk z ich sprzedaży posłuży jako pomoc dla chorych. Przez trzy miesiące wszyscy uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem angażowali się w zbieranie złotówek i nakrętek. W każdej klasie członkowie SKC byli zobowiązani, aby gromadzić od kolegów z klasy wymagane monety oraz plastikowe korki, a następnie przekazywać je opiekunkom. Efekt bardzo mile nas zaskoczył, zebraliśmy 1100 złotówek, z czego najwięcej klasa I a - 185 zł i 177 kg. korków. Dzięki wielkiej życzliwości i wrażliwości, jaką okazali nasi uczniowie, zdobyliśmy II miejsce w konkursie, za które nagrodą był tablet. Właśnie w miniony piątek w naszej szkole układaliśmy mini rekord „kilometrów dobra” ze złotówek zgromadzonych przez uczniów - wyniósł on aż 25 metrów. „To imponujący wynik” - powiedziała Pani Joanna Skólimowska, pracownik CAL, jednocześnie dziękując uczniom za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

 

Uroczystość ubogacił również ks. Proboszcz Piotr Petryk, który podziękował dzieciom za to, że podejmują działania polegające na dzieleniu się z innymi i chętnie służą swoją pomocą. Jesteśmy dumni ze swoich uczniów i mamy nadzieję, że dzięki takim dzieciom, każdy potrzebujący w naszej szkole zawsze będzie mógł liczyć na czyjeś dobre serce.

 

 

Opiekun SKC Anna Świst

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014