REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 CZYTAMY, SŁUCHAMY, UCZYMY SIĘ ...

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

W związku z ogólnopolską akcją „Cała Polska czyta dzieciom” w naszej szkole co roku przygotowuje się dla kolejnych roczników uczniów akcję czytelniczą pod ustalonym hasłem. W roku ubiegłym w/w projekt nosił tytuł „Bajki z różnych stron świata”. Na comiesięcznych dwudniowych spotkaniach uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchać bajkę z wybranego kraju, ale także poznać podstawowe słownictwo w danym języku i pogłębić wiedzę na temat kultury wybranego narodu.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

 

Na zakończenie projektu w dniu 22 czerwca 2016 r. zorganizowano niecodzienne spotkanie z bajkami, w czasie którego odbyło się ich czytanie przeplatane fantastyczną podróżą w różne zakątki świata. Artyści z klasy: I a, II a, II f wykorzystując różne środki lokomocji, zaprezentowali tańce i zabawy charakterystyczne dla wybranych państw. Tak więc razem z widownią zatańczyliśmy hiszpańską „Makarenę”, we Włoszech upiekliśmy wspaniałą pizzę, a będąc w Japonii bawiliśmy się w japońską zabawę „Cing, ciang, ciong ”. Na stacji w Londynie wraz Misiem Paddingtonem mokliśmy w deszczu, w drodze do Grecji łapaliśmy autostop, zaś we Francji podziwialiśmy tańce laleczek z porcelany.

Panie: Halina Bednarz, Barbara Kania i Ewa Zielińska przeczytały baśnie pt. „Knyps z czubkiem”, „Dwie żaby”. Mali widzowie mieli też okazję posłuchać fragmentu książki pt. „Miś zwany Paddington” oraz bajki „Biały wilk i pasterka” i „Bajki o młodym drwalu”. W taki oto sposób jeszcze raz wróciliśmy do lat dzieciństwa i odkryliśmy cudowny świat bajek.

Myślimy, że to spotkanie pozostało wszystkim na długo w pamięci i dzięki temu, podczas wakacji, w czasie złej pogody niejeden z naszych uczniów sięgnął po wspomniane bajki.

Nasza akcja czytelnicza w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 jest również kontynuowana, a hasło przyświecające tegorocznemu projektowi brzmi: „Bajkowe zoo”. Zapewniamy, że będzie jak zawsze ciekawie i przyjemnie. Zapraszamy.

 

Barbara Kania, Ewa Zielińska


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016