REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BAJKOWE ZOO

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

We wrześniu w naszej szkole rozpoczęły się spotkania klas I-III z literaturą. Tym razem pod hasłem „Bajkowe zoo”. Bohaterami naszych spotkań są zwierzęta. Pierwszym gościem był słoń Birara z książki Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek o życiu słoni. Potem panie E. Zielińska, B. Kania i A. Stola zabrały wszystkich w podróż do Indii. To właśnie tam rozgrywa się akcja naszej książki. Jest to opowieść o przygodach pewnego biednego, ale bardzo mądrego chłopca o imieniu Amra oraz jego wiernego przyjaciela słonia Birary.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Na październikowe spotkanie z książką zaprosiliśmy młodszych kolegów z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej. Tym razem poznawaliśmy życie i zwyczaje lisów. Naszym bohaterem był Lis Witalis znany z utworu Jana Brzechwy. Z uśmiechem na twarzach dzieci słuchały o szelmostwach podstępnego rudzielca. Na szczęście, jak w każdej bajce oszust i kłamca został srogo ukarany.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania…

Anna Stola

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016