REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 HARCERSKI BIWAK W KRZCZONOWIE

4-5.11.2016

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

W dniach 4-5 listopada 2016 roku wybraliśmy się na 2-dniowy biwak do Krzczonowa, w którym uczestniczyło łącznie ok. 120 harcerzy i harcerek zrzeszonych w Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej. Oprócz naszej drużynowej - phm. Jolanty Markuszewskiej wyjechała z nami pani Joanna Niezgoda, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem.

Spotkanie nasze rozpoczął apel powitalny, na którym poznaliśmy harmonogram biwaku, a potem wzięliśmy udział w obrzędowym świeczowisku. Wysłuchaliśmy gawędy komendantki obozu, ale był to też czas na wspólne harcerskie śpiewanie.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Ponieważ listopad jest miesiącem, kiedy obchodzimy Święto Niepodległości, naszym harcom przyświecało hasło "Pod znakiem Orła Białego". Podczas krótkiej prezentacji przypomnieliśmy sobie początki powstania naszego państwa, a potem w atmosferze zabawy, ale też rywalizacji wykonywaliśmy wiele zadań. Musieliśmy wykazać się wiadomościami na temat naszego kraju, jego kultury, tradycji i sławnych postaci związanych z Polską. Rozwiązując poszczególne łamigłówki popisywaliśmy się też naszą inteligencją, refleksem i spostrzegawczością.

Mieliśmy też okazję poćwiczyć strzelanie z łuku do celu oraz sprawdzić w praktyce znajomość znaków topograficznych podczas harcerskich podchodów.

Podczas tych dwóch dni miło spędziliśmy czas na wspólnych pląsach i zabawie, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie z harcerzami z innych drużyn. W takiej przyjaznej i miłej atmosferze czas biegnie bardzo szybko. Żal było się rozstawać, ale przecież już niedługo kolejny biwak :)

 

Drużynowa 38 DH - phm. Jolanta Markuszewska


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016