REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 NIECODZIENNE LEKCJE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Jak fascynujący i niezwykły był świat, w którym żyły dinozaury mieliśmy okazję przekonać się w czasie spotkania pt. „Śladami dinozaurów”. Nasi uczniowie podczas tej niezwykłej lekcji, która składała się z 3 etapów dowiedzieli się jak wyglądały, czym się żywiły, jakie były zwyczaje tych pięknych gadów.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Film, który przeniósł nas w czasie pokazał nam przepiękny świat i zwierzęta w nim żyjące. Potem ujrzeliśmy spadające na Ziemię meteory, które były przyczyną ich wyginięcia. Następnie prowadzący pokazywali nam szczątki dinozaurów pochodzące z wykopalisk i w bardzo ciekawy sposób opowiadali o budowie tych zwierząt. Podziwialiśmy jajo dinozaura, rogi, szczęki, zęby i kości. Dzięki wspaniałym porównaniom mogliśmy sobie wyobrazić wielkość, wagę oraz nacisk szczęki dinozaurów. Dodatkową atrakcją, która bardzo nam się spodobała był mały dinozaur Pleo – mechaniczna zabawka. Trzeba się nią opiekować tak jak prawdziwym zwierzątkiem. Każdy z nas mógł go pogłaskać i powiedzieć mu coś miłego. On odwdzięczał się przytulaniem i machaniem ogonka. (Nawiasem mówiąc wiemy o jaki prezent prosić św. Mikołaja ;).

Na zakończenie spotkania nasi goście dostarczyli nam niezwykłych emocji wyświetlając film 3D, w którym oczami świeżo wyklutego dinozaura poznawaliśmy ten uroczy prehistoryczny świat. Szkoda, że to spotkanie trwało tylko 45 minut. My moglibyśmy słuchać i oglądać jeszcze dłużej….

 

Uczniowie klasy III „c”

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014