REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 GEOLOGIA - CO TO TAKIEGO?

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

12 października 2016 roku uczniowie klasy 4c z naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Miejskiej w Poniatowej na warsztaty geologiczne.

Zajęcia prowadziła Pani Maria Straka, pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie.

Zajęcia rozpoczęły się przepięknym utworem Louisa Armstronga „What a Wonderful World”. Następnie prowadząca przeniosła nas w tajemniczy świat Kosmosu, odkrywając przed nami jego sekrety. Kiedy Wszechświat przestał być już dla nas zagadką, wróciliśmy na Ziemię. Dzięki opowieściom i prezentacji przygotowanej przez Panią Marię poznaliśmy historię i budowę naszej planety. Po zaznajomieniu z podstawowymi zagadnieniami z zakresu geologii odbył się pokaz skał i skamieniałości oraz sprzętu, którym posługują się geolodzy podczas pracy. Uczniowie mieli również okazję zagrać w edukacyjną grę komputerową, gdzie dwójka bohaterów: dziewczynka – Basia i nietoperz – Gacek, zwiedzając Polskę,  przenoszą się do ważnych z geologicznego punktu widzenia miejsc, ucząc o wydarzeniach sprzed milionów lat. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymały pamiątki w postaci zakładek do książek i papierowych modeli dinozaurów oraz dyplom uczestnictwa w warsztatach.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu i czekamy na kolejne lekcje ;).

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

 

Klasa 4c z wychowawczynią Anną Sawicką

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016