REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WARSZTATY NA TEMAT ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W dniu 15 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole studentki Dietetyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nasi goście przeprowadzili dla klas II i III warsztaty na temat zdrowego stylu życia. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcały naszych uczniów do bardziej świadomego dbania o własne ciało.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciły uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Myślą przewodnią spotkania było hasło:

 Zmień swoje nawyki na zdrowe zamienniki.

Wiele uwagi nasi goście, zwrócili na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii. Aerobik, jazda na rowerze, pływanie, bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Nie obce im były takie pojęcia jak tran, węglowodany czy białka. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.

W drugiej części warsztatów uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Samodzielnie przygotowali kanapki i przekąski w kształcie zwierzątek.

 

Iwona Kucharek

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015