REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI 2016

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

15 września uczniowie z klas I-III po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”.

Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. Kropki królowały na ubraniach dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka. W salach powstały „kropkowe” kąciki. Uczniowie chętnie przynieśli różne przedmioty, właśnie w kropki.

Obchody Dnia kropki rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu. Niesamowita historia Vashti posłużyła jako temat do rozmów podczas zajęć. Nauczyciele omawiali z uczniami przesłanie tej historii, a także pomagali im uzmysłowić sobie, że każdy z nich posiada jakiś talent. Na lekcjach matematyki rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne z kropką w tle.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok

Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Uczniowie wykorzystując różne techniki przygotowali  piękne prace. Z prac powstały wystawy, które ozdobiły szkolny korytarz.

Nie zabrakło także elementu rywalizacji. Każda z klas wzięła udział w „kropkowych podchodach”. Na terenie szkoły zostały ukryte KROPKI. Zadanie dzieci polegało na odnalezieniu jak największej liczby fantów. Dla najlepszej klasy była oczywiście słodka, kropkowa nagroda.

Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.

 

Anna Rosińska-Stola

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016