REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ROZŚPIEWANE NUTKI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Piękna muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca, poza murami i poza granicami narodów”.

Za nami Święta Bożego Narodzenia, powitanie Nowego Roku i Święto Trzech Króli – czas, w którym rozbrzmiewały kolędy. Nadeszła więc chwila na refleksje, wspomnienia i krótkie podsumowanie. Dla „Rozśpiewanych nutek” był to okres niezwykle intensywnej pracy i wielu występów. Zespół od 30 lat działa przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Ma bogaty repertuar, śpiewa zarówno klasyczne, tradycyjne kolędy jak i współczesne pastorałki. Opiekunem i kierownikiem zespołu jest Pani Teresa Malinowska-Szczuka. Dzieci poza nauką w szkole spędzają czas na próbach, które odbywają się raz w tygodniu. Oprócz świetnej zabawy i mile spędzonych chwil szlifują materiał, którego z występu na występ cały czas przybywa. Nasz zespół ma na koncie wyróżnienia i nagrody. Bierze udział w przeglądach, imprezach organizowanych na terenie miasta podczas, których dzieci mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych przed publicznością. 

Kolędowanie rozpoczęliśmy już w grudniu od występów podczas Jasełek przygotowanych wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej. Powyższe przedsięwzięcie prezentowaliśmy dla uczniów, pracowników szkoły oraz mieszkańców miasta podczas święta Trzech Króli.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim występ podczas świątecznego spotkania pracowników firmy Pawtrans. Wspólnie z panią Anną Woźniak oraz uczniami klasy III B zaprezentowaliśmy program słowno – muzyczny o tematyce świątecznej. Oklaski, uśmiechy oraz ciepłe przyjęcie bardzo cieszyły małych artystów.

Mieliśmy również zaszczyt wystąpić podczas III Sesji Rady Miejskiej w Poniatowej. W trakcie tej, jak i innych prezentacji wspierał nas swoimi umiejętnościami, dobrą radą i optymizmem pan Leszek Kramek.

Repertuar składający się z kilkunastu utworów, z każdą kolejną nutą, podbijał serca licznie zgromadzonych gości. Wspaniałe występy, jakie zaprezentowały dzieci, pozwoliły wszystkim jeszcze raz przeżyć cudowną atmosferą, która panuje podczas Świąt Bożego Narodzenia.

 

Teresa Malinowska-Szczuka

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015