REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 XVI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

26 listopada 2014 r. w Opolu Lubelskim odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych „Mała scena -  duża radość”. Była to XVI edycja imprezy integrującej środowisko osób niepełnosprawnych wpisanej już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych powiatu opolskiego. Niepełnosprawni artyści prezentowali się w czterech kategoriach: teatr, piosenka, poezja i taniec. To, co można było zobaczyć w Opolu Lubelskim, to efekt długiej terapii teatralnej, która jest formą rehabilitacji. Występ na scenie daje osobom niepełnosprawnym ogromną satysfakcję i jest szansą na odniesienie sukcesu tak nieosiągalnego dla nich w życiu codziennym.

W przeglądzie tym wzięła udział także nasza klasa integracyjna – IVa. Uczniowie przedstawili bajkę terapeutyczną Agnieszki Tyszki „Emilka i Trampkowa Księżniczka” Oglądający to przedstawienie mogli wiele się nauczyć, m. in.: jak pokonać swoje słabości i polubić samego siebie oraz co zrobić, aby inni nas polubili.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Każdy z uczestników przedstawienia otrzymał słodycze, a klasa statuetkę i dyplom. Mamy nadzieję, że udział naszej klasy w tym przeglądzie stanie się coroczną tradycją.

 

                                                 Dorota Herda i Mirosława Niedziela

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014