REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 VII PIKNIK RODZINNY 2015

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło. I zwyczaje. I święta rodzinne. I dom, który się wspomina. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu" Antoine de Saint - Exupery

30 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Poniatowej odbył się Piknik Rodzinny. Wpisał już się on w kalendarz cyklicznych imprez, jakie odbywają się w szkole. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Uroczystego otwarcia z życzeniami dobrej zabawy dokonał pan dyrektor Mirosław Plandowski. Nasz Piknik swoja obecnością zaszczycili Burmistrz Poniatowej Pan Zygmunt Wyroślak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Eugeniusz Chyła. Nie obyło się również bez podziękowań, które kierowane były do pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców.

 

Wśród atrakcji nie zabrakło domowych wypieków, pierogów i potraw z grilla. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Zorganizowali je jak zwykle niezawodni nauczyciele wuefiści z naszej szkoły oraz Stowarzyszenie „Zdrowa i Sportowa Poniatowa”.

Niezwykłą atrakcją dla naszych milusińskich było malowanie włosów, paznokci i twarzy w przepiękne wzory przez nasze ulubione nauczycielki: p. Ewę Zielińską, Marysię Tatarę i Iwonę Paleczną. Niezwykłą popularnością cieszył się kucyk „Hals”, na którym każdy chciał odbyć krótką przejażdżkę. Najmłodsi mogli poskakać na dmuchanym zamku. Odbyły się również zawody strzeleckie w budynku Gimnazjum. Powodzeniem cieszyło się stoisko prowadzone przez Essentię – Gabinet Urody, na którym  rozdawano vouchery. Każdy mógł obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy, który demonstrowali ratownicy WOPR pod kierunkiem pana Klaudiusza Matusiaka. Nowością na pikniku była licytacja prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów.

Zorganizowana została również loteria fantowa, która wzbudziła wiele radości. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami.

Uczniowie naszej szkoły pokazali,  jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Ogromną popularnością cieszył się jak zawsze występ Zespołu „Rozśpiewane nutki” pod kierunkiem P. Teresy Malinowskiej-Szczuki. Uwagę widzów przyciągnął także szkolny finał konkursu „Mam talent” zorganizowany przez p. Mariolę Lisowską, w którym udział wzięli wokaliści, instrumentaliści i zespoły z naszej szkoły. Jak zwykle nie zawiedli też tancerze. Z zapartym tchem mogliśmy podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu Zespołu „Grawitan” pod kierunkiem P. Wojciecha Borycy. Równie wspaniale wypadł recital piosenki angielskiej przygotowany przez P. Beniamina Galickiego. Niezwykłych wrażeń i emocji dostarczył koncert Zespołu „Szczygiełki” pod dyrekcją p. Danuty i Witolda Danielewiczów. Mieliśmy okazję wysłuchać  utworów,  które zespół przygotował specjalnie na swoje najbliższe tournée po Chorwacji i na koncert w stolicy Węgier  Budapeszcie.

Nie zawiedli  rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą – za co serdecznie im dziękujemy. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

Na zakończenie imprezy  wręczono medale dla najlepszych sportowców – zarówno indywidualne, jak i dla rodzin.

Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze.  Dopisała zarówno pogoda, jak i liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy naszej miejscowości bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji.

Przygotowanie pikniku wymagało sporego wysiłku zarówno ze strony rodziców, nauczycieli, jak i uczniów. Wysiłek ten przyniósł fantastyczne rezultaty: uczniowie, rodzice, nauczyciele bawili się świetnie. To był naprawdę cudowny dzień, spędzony w gronie najbliższych. Festyn zakończył się sukcesem dzięki pomocy rodziców oraz pomocy finansowej udzielonej przez: Radę Rodziców, Urząd Gminy Poniatowa, Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, Pawtrans Holding, Zakłady Wentworth Tech Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Poniatowej, Bank PKO BP w Poniatowej, Bank PKO S.A. w Poniatowej, Bank BGŻ, PGK Sp. z o.o., SFW Energia Poniatowa Sp. z o.o., Probatus, Restauracja Kogut, Restauracja Tukan, Hotel Słowik, Hotel SPA Montis, PSS Społem, Masarnia Piotr Gułowski, Pizzeria Fantazja, Agencja Ubezpieczeniowa Sylwia Miotła, Eterna, Progis – Biz Konrad Meisner, Kom – Arek Arkadiusz Pawełkiewicz, Polifolia, Stella Pack, F.H.U. „TRANS – KRUP” Krupa Spółka Jawna, Leszek Hulak Artykuły Papiernicze, Paweł Żywicki, Justyna Pluta, Essentia – Gabinet Stylizacji Zdrowia i Urody, Halina i Zbigniew Baran Sklep „Hazet”, Krystyna i Andrzej Kurowscy Sklep „Atlas”. Dziękujemy z całego serca wszystkim naszym sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Iwona Karabela

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015