REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ŚNIADANIE DAJE MOC! DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W dniu 8 listopada 2016 r. nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego: Śniadanie Daje Moc! Tym razem zaprosiliśmy wszystkie klasy I – III do obejrzenia przedstawienia teatralnego przygotowanego przez uczniów klas II „a” i II „d”, które przypomniało naszym najmłodszym wychowankom jak należy prawidłowo się odżywiać oraz dbać o swoje zdrowie.

 

Dzięki fantastycznej opowieści o przygodach dwójki małych agentów Toli i Maksa, którzy wspólnie z dziećmi uczyli kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania, nasi uczniowie dowiedzieli się m. in. jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produkty nabiałowe oraz dlaczego picie wody jest tak ważne.

Także uczniowie klas IV-VI  wzięli udział w Dniu „Śniadanie daje moc”. Na lekcjach przyrody zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Wspólnie doszli do wniosku, że warto je stosować.

Następnie teorię zastosowali w praktyce i przygotowali zdrowe i pożywne śniadanie. Przyrządzili smaczne kanapki, szaszłyki i koreczki warzywno-owocowe, których bohaterami były nie tylko różnorodne warzywa ale i sery: biały, i żółty.

Gdy przekąski były gotowe klasy spotkały się na wspólnej degustacji w stołówce szkolnej.

Zaproszone panie, które przygotowują pyszne obiady stwierdziły, że przygotowane II śniadanie jest smaczne, zdrowe i bardzo pomysłowe. Tak, jak w ubiegłym roku, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym dniu nasi uczniowie nie tylko mieli świetną zabawę, ale przede wszystkim pogłębili swoją wiedzę na temat zdrowego jedzenia oraz zrozumieli jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

 

Ewa Zielińska, Joanna Niezgoda, Anna Stola


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016