REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 APEL BOŻONARODZENIOWY KLASY 3B

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 03.01.2017

20.12.2016 r., uczniowie klasy III B pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Bijak przygotowali i zaprezentowali apel świąteczny. Program artystyczny wprowadził uczniów klas 1-3 w atmosferę zbliżających się świąt. Dzieci mogły dowiedzieć się o wielu dawnych, pięknych zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych, często już zapomnianych. Do takich należą stawianie w kątach izby snopów zboża, słomy i siana, wieszanie u sufitu podłaźniczki a nad drzwiami jemioły, która chroniła dom przed złymi mocami i chorobami.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Zaś jabłka i orzechy na stole wigilijnym wróżyły zdrowie i dostatek. Treści dotyczące zwyczajów i tradycji przeplatane śpiewem kolęd i pastorałek wprowadziły nas w magie świąt.

Na zakończenie uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią złożyli wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane bombki i kartki świąteczne. Oglądający nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

   

Pan dyrektor Mirosław Plandowski i pani wicedyrektor Ewa Zielińska podziękowali występującym oraz złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.

 

 

Ewa Bijak, fot. Mariusz Pytlak

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017