REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SEEING AND READING THE VALUE

ERAZMUS+ 2016/2018

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 08.01.2018 r.

Chorwacka Slatina stała się kolejnym miejscem, w którym odbyło się międzynarodowe spotkanie 6 partnerskich szkół, biorących udział w projekcie: Erasmus+ KA2 „Seeing and Reading the Values”.

W dniach 03-08 grudnia 2017r. grupa Erasmus z Poniatowej odwiedziła we wschodniej Chorwacji, w regionie Slawonia – miasto Slatina. Ta licząca 11 tysięcy mieszkańców miejscowość zapisze się w naszej pamięci nie tylko jako miejsce produkcji wspaniałego miodu i uprawy pachnącej lawendy, ale przede wszystkim jako miejsce, w którym można spotkać życzliwych i serdecznych ludzi.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Z przyjemnością wspominamy wizytę w Szkole Podstawowej w Slatinie, której patronem jest Josip Kozarac. Obejrzeliśmy tu zajęcia, podczas których uczniowie z różnych poziomów edukacyjnych pracowali erasmusowską metodą wizualizacji. Ciekawe pomysły i oryginalne prace uczniów wzbudziły nasze zainteresowanie, stąd wiele z nich wzbogaci nasz warsztat pedagogiczny. Pracę dydaktyczną oglądaliśmy również w 2 filialnych szkołach podstawowych mieszczących się w miejscowościach: Kozice i Donji Meljami, gdzie zaproszono nas do wspólnych warsztatów plastycznych wraz z uczniami. Ich efektem były świąteczne ozdoby - aniołki wykonane z liści kukurydzy.

 

We wszystkich placówkach oglądaliśmy występy artystyczne uczniów, które przeplatane były tematyką świąteczną. Atrakcje artystyczne towarzyszyły nam również w kolejnych dniach: na koncercie w Szkole Muzycznej oraz koncercie przygotowanym przez uczniów Szkoły im. Josipa Kozaraca w sali miejscowego kina.

Inne atrakcje przygotowane przez gospodarzy to wycieczki poza miasto Slatina. Jedną z nich był wyjazd do stolicy Chorwacji – Zagrzebia, dzięki któremu poznaliśmy historię miasta, obejrzeliśmy wspaniałą architekturę Starówki i uczestniczyliśmy w chorwackiej atrakcji jaką jest coroczny Kiermasz Adwentowy organizowany przez miasto Zagrzeb. Kolejny wyjazd odbył się do Parku Krajobrazowego – „Jancovac” mieszczącego się w paśmie gór Papuk. Przyroda – a w szczególności: bukowe drzewa, skały, potoki, wodospady i krystalicznie czyste jeziora – zrobiły na nas ogromne wrażenie i to pozwoliło nam chociaż na chwilę zapomnieć o krętej, serpentynowej drodze prowadzącej do Parku.

 

Wizyta w Chorwacji pozwoliła nam poznać kulturę, zwyczaje i lokalne przysmaki. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia z przekonaniem, że podróże nie tylko kształcą, ale również wzmacniają koleżeńskie międzynarodowe więzi. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do Hiszpanii.


Barbara Kania, fot. Beniamin Galicki


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018