REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SPOTKANIE Z PISARKĄ ALICJĄ BARTON 07.03.2017

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 07.04.2017 r.

Pani Ewa Broda nauczycielka świetlicy zorganizowała spotkanie autorskie dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego. Gościem była Pani Alicja Barton, lubelska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci znana również jako Babcia Ala z radiowej audycji „Jasiek”, która w najbliższym czasie zostanie odznaczona Orderem Uśmiechu.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Uczniowie klasy pierwszej i klas drugich z uwagą słuchali Alicji Barton, która dzieliła się z młodymi odbiorcami faktami ze swojego życia, swojej pracy wolontariusza, opowiadała o losach bohaterów występujących na kartkach jej książek oraz zaprezentowała swoją twórczość. Uczestnicy spotkania mieli możliwość także wspólnego śpiewania piosenek.

Dopełnieniem spotkania była możliwość osobistej rozmowy czy zdobycie autografu  przy zakupie książeczek-cegiełek z imienną dedykacją i autografem Pani Alicji.

Sprzedaż książeczek-cegiełek własnego autorstwa jest jedną z form działalności charytatywnej Pani Alicji na rzecz dzieci w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, która bierze również udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Spotkanie to miało za zadanie promować czytelnictwo wśród najmłodszych i za­chęcać do częstszego sięgania po książkę.

Na koniec spotkania Pan Dyrektor Mirosław Plandowski z bukietem kwiatów podziękował za miłe spotkanie i złożył życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Do podziękowań dołączyli się również uczniowie i organizatorka spotkania wręczając Pani Alicji własnoręcznie wykonane prace.

 

Ewa Broda


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017