REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SZKOLNE KOŁO TEATRALNE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 21.06.2017 r.

W dniu 6 czerwca  bieżącego roku członkowie szkolnego koła teatralnego wraz ze swoją opiekunką – Iwoną Karabelą wybrali się z wizytą do Przedszkola Miejskiego. Chcieliśmy uczcić w szczególny sposób Dzień Dziecka i podarować uśmiech najmłodszym, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy krótkie przedstawienie zatytułowane „Bajka czy nie bajka”.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Pragnęliśmy  pokazać dzieciom, że we współczesnym świecie warto wracać do świata bajek, gdyż baśnie nie tylko nas bawią, ale i uczą.  Dzieci oglądały nasz występ z uśmiechami na twarzy, dzięki czemu łatwiej nam było wcielić się w role i pokonać tremę. Przedszkolaki zrozumiały, ze złe postacie w baśniach są bardzo potrzebne, bez nich nie istnieje dobro i nie byłoby też samych baśni. Udowodniliśmy, że każdy może się zmienić.

Dzieci bardzo entuzjastycznie reagowały na nasz występ. Niezmiernie ucieszyło nas to, że większość z nich chętnie śpiewała z nami znane piosenki: „Idziemy do ZOO”, „Mucha w mucholocie”, „Mam tę moc”. To był naprawdę niezapomniany dzień. Radośnie cofnęliśmy się do świata naszego dzieciństwa.

 

Na zakończenie chcielibyśmy przypomnieć słowa Alberta Ballinga: „Radość jest jak kamień, który wrzucony do wody zatacza coraz szersze kręgi”. Dyrektor przedszkola - Pani Grażyna Grecko, patrząc na nas, swoich dawnych podopiecznych podkreśliła, że to właśnie w przedszkolu zdobywaliśmy swoje pierwsze szlify i wyraziła nadzieję, iż w przyszłości obecni wychowankowie będą dzielić się chętnie swoją radością życia z następnymi pokoleniami.

 

Dziękujemy Panu Mariuszowi Pytlakowi za uwiecznienie naszego występu na fotografiach.

 

Klasa VI „b” 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017