REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BIWAK ANDRZEJKOWY

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 24.11.2017 r.

„...Smaku wędrówki doświadczysz w czasie jej trwania. Tego nie przeżyjesz bez wejścia na szlak. Żadna książka, żadne opowiadanie czy też gawęda tego nie zastąpi...”
Krzysztof Sikora

 

W dniach 17-18 listopada harcerze z 38 DH spotkali się na biwaku andrzejkowym w Krzczonowie z zaprzyjaźnionymi drużynami ze Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej. Łącznie przybyło 150 druhen i druhów. Były pląsy i konkursy. Każda drużyna zaprezentowała taniec integracyjny, który wszyscy próbowali jak najwierniej odtworzyć oraz przebranie w konkursie „Zgadnij, kim jestem”. Było dużo śmiechu i pozytywnych emocji.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Wieczór zakończył się wspólną zabawą. Po tak intensywnie przeżytym dniu trudno nam było zasnąć. Dla wielu z nas ta noc była wyjątkowo krótka, ale dzięki porannej gimnastyce szybko udało nam się zregenerować siły i już o godzinie 8.00 rano byliśmy gotowi na nowe wyzwania. Mimo pochmurnego nieba sobotnie przedpołudnie spędziliśmy bardzo aktywnie. Prawdziwym harcerzom wiatr i chmury nie psują humoru. Podzieleni na patrole wyruszyliśmy do Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zmierzyliśmy się z wieloma zadaniami podczas gry terenowej „Szlakami krzczonowskich legend”. Wszyscy musieliśmy zgodnie współpracować, szukając w lesie skarbu, o którym była mowa w jednej z poznanych przez nas legend. W jego odnalezieniu pomogły nam kolejne zadania i wskazówki zdobywane na punktach patrolowych. Cenniejsze od słodkiego skarbu, który odszukaliśmy, są jednak wyniesione z biwaku znajomości, przyjaźnie i wspomnienia! Podczas wspólnych zadań mogliśmy wymienić się doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami.

Na koniec biwaku podczas apelu również nie zabrakło emocji. Harcerka Maja po pomyślnie zakończonej próbie harcerskiej została dopuszczona do Przyrzeczenia Harcerskiego. Odebrała je Komendantka ZDZL - hm. Krystyna Adamczyk. Od tej pory krzyż na mundurze Mai będzie jej przypominał o zasadach, którymi powinien kierować się harcerz w swoim życiu.

Po tych emocjach trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach wracaliśmy wieczorem do domów. Część z nas już wkrótce ponownie spotka się podczas wyprawy po Betlejemskie Światło Pokoju.

 

phm. Jolanta Markuszewska

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017