REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 DZIEŃ ZIEMI 2017

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 01.06.2017 r.

Na szkolnym korytarzu można było odwiedzić ciekawe wystawy ekologiczne i przyrodnicze. Jedną  z nich była wystawa dotycząca czasu rozkładu odpadów z naszych gospodarstw domowych i towarzyszące jej wskazówki, jak prawidłowo segregować śmieci. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także wystawa gatunków roślin i zwierząt chronionych w Polsce oraz ekspozycja zielników wykonanych przez uczniów klas czwartych.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

10 kwietnia, w stołówce szkolnej, odbył się kiermasz zdrowej żywności. Uczniowie mogli spróbować zdrowych i pożywnych przekąsek i sałatek.

Na szkolnym korytarzu zaprezentowano także zbiór roślin pochodzących z pustyń i lasów równikowych z dokładnym opisem miejsc występowania, warunków życia i wymagań każdej z nich. Popularne, ale także mniej znane gatunki sukulentów, kaktusów i storczyków przyciągały „ciekawych świata”.

W kwietniu, uczniowie wzięli  udział w kilku konkursach przyrodniczych, organizowanych  w naszej szkole, ale także ogłoszonych przez Ligę Ochrony Przyrody w Lublinie i Ogólnopolskie Centrum Edukacji.

Zwycięzcą konkursu „Eko-zwierz” w kategorii klasy I-III została klasa II d (ślimak). II  miejsce zajęła klasa II b (jeż), a III- klasa III e (Ksara i Spajki).

Wśród klas IV – VI, I miejsce zajęła kl. IV c (pies), II miejsce - kl. IV a (sowa) i III miejsce - kl. VI c (krokodyl). Wyróżnienie otrzymała kl. IV b (krokodyl).

W konkursie na prezentację multimedialną pt. „Dzień Ziemi” zwycięzcami zostali: Marcelina Mac- kl. IV c,  Kinga Wójcik- kl. V b i Julia Rosińska- kl. IV c. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Kozyrska- kl. IV c, Filip Fiuk- kl. V b oraz Damian Rosiński- kl. VI c.

Zainteresowani przyrodą uczniowie, przygotowali  prace plastyczne na konkurs LOP w Lublinie z okazji „Dnia Polskiej Niezapominajki”. Jak już wspominaliśmy, jury nagrodziło atlas roślin leczniczych Mai Markowskiej z kl. IV a i Alicji Kozyrskiej z kl. IV c.

Podsumowaniem miesiąca ekologicznego były „Potyczki ekologiczne”, które odbyły się
26 kwietnia br. Wzięli w nich udział przedstawiciele klas IV-VI, tworząc dwuosobowe drużyny. Ich zadaniem było odpowiadania na pytania o tematyce ekologicznej, rozwiązywanie łamigłówek przyrodniczych, a także udział w konkurencjach sportowych.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, dzięki „ekologicznemu świętowaniu” dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o ekologii, rozbudzili swoją ciekawość świata  oraz poznali sposoby właściwego korzystania z tego, co daje nam natura.

 

Joanna Niezgoda, Anna Sawicka

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017