REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 EUROPEJSKA NAGRODA OBYWATELSKA 2017

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 15.01.2018 r.

W piątek 8 grudnia 2017 r. Panie Ewa Broda i Agnieszka Surowiec wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej uczestniczyły w niebywałym wydarzeniu - wręczeniu medalu Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2017 Pani Ewie Dados. Redaktorka Polskiego Radia Lublin, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów oraz pomysłodawczyni i koordynatorka ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę otrzymała Europejską Nagrodę Obywatelską w październiku w Brukseli. Była jedną z 49 wyróżnionych w ten sposób osób i instytucji z całej Europy. (Parlament Europejski przyznaje tę nagrodę za działalność na rzecz osób potrzebujących. Mogą ją otrzymać osoby bądź organizacje, które odznaczają się wyjątkowym zaangażowaniem w działalności na rzecz wzajemnego zrozumienia i integracji między obywatelami państw członkowskich.) Kandydaturę Ewy Dados do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej zgłosił europoseł Krzysztof Hetman.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Uroczystość ta odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W wydarzeniu tym uczestniczyło kilkaset uczniów szkół z Lublina i regionu oraz osoby współpracujące z Panią Ewą i biorące udział jako wolontariusze w organizowanych przez nią akcjach charytatywnych, a także jej bliscy i przyjaciele. Sala wypełniona była po brzegi. Zaproszeni goście uczestniczący w uroczystości również dołączyli do akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zorganizowanej w tym roku po raz 25, przynosząc zabawki i maskotki, które przekazane zostaną dzieciom w potrzebie. Wydarzenie to uświetnił koncert mikołajkowy Majki Jeżowskiej i chóru Kasjopea ze szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie, jako podziękowanie dla najmłodszych wolontariuszy akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, którzy co roku angażują się w pomoc potrzebującym.

Nasi uczniowie dodatkowo wręczyli redaktorce audycji „Jasiek” portret narysowany przez Nadię Chwaszczewską uczennicę klasy IIIB oraz „jasieczka słoneczko - logo akcji”, aby nie zapominała o wypoczynku i śnie.

 

Jakież było wzruszenie i zadowolenie na twarzach naszych uczniów, gdy po zakończonej uroczystości spotkaliśmy się również z „Jaśkową babcią” – poetką dziecięcą Alicją Barton, która w ubiegłym roku gościła w naszej szkole na zaproszenie Pani Ewy Brody. Uścisków i pozdrowień było wiele.

Uczniowie uzyskali autografy słynnej dziecięcej piosenkarki Majki Jeżowskiej.

 

Ewa Broda

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018