REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WIELKIE WYDARZENIE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 14.07.2017 r.

27.04.2017 r. przedstawiciele uczniów klasy pierwszej i klas drugich wraz z Panią Ewą Brodą wzięli udział w wielkim wydarzeniu Lubelszczyzny – wręczeniu poetce Pani Alicji Barton Orderu Uśmiechu w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zaproszenie na to wydarzenie otrzymaliśmy od prezydenta miasta Lublina – Krzysztofa Żuka.

Orderem Uśmiechu uhonorowali lubliniankę przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, której działania przynoszą dzieciom radość.  Pani Alicja Barton jest poetką, autorką bajek, wolontariuszką działającą na rzecz chorych dzieci.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Dzieci wielkimi brawami i uśmiechami przywitali nagrodzoną. Po występie przedszkolaków z Lublina w koncercie WIELKA MOC UŚMIECHU wystąpił również Krzysztof Cugowski, który zaśpiewał „Tango milonga”, a pod koniec piosenki porwał Ją do tańca. Również dla Pani Ali ze swoim chórkiem zaśpiewał Piotr Selim.

Po części artystycznej odznaczenie zasłużonej lubliniance wręczył Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka wraz z młodym redaktorem „Jaśka” – Mateuszem Tureckim. W poprzednich latach to wyróżnienie otrzymali Ewa Dados (dziennikarka), Marian Lackowski (policjant), prof. Jan Oleszczuk (ginekolog i położnik) oraz Urszula Michalewska (przedszkolanka z Niedrzwicy Dużej).

„Jaśkowa babcia” od wszystkich dzieci biorących w tym wielkim wydarzeniu otrzymała laurki z życzeniami, natomiast od małych redaktorów „Jaśka” i prowadzącej Ewy Dados otrzymała tort w kształcie radia, który mieliśmy okazję spróbować.

W oczekiwaniu na osobiste złożenie życzeń i wykonanie pamiątkowego zdjęcia wszyscy uczestnicy spotkania byli poczęstowani pysznymi ciasteczkami – babeczkami.

Do domu wróciliśmy z dużym opóźnieniem, ale z wielkimi uśmiechami i pełni wrażeń.

 

Ewa Broda

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017