REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 PROFILAKTYKA PALENIA TYTONIU

PROFILAKTYKA

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 11.07.2017 r.

W roku szkolnym 2016/17 w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej kontynuowany był program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Programem objęto uczniów klas IV. Jego celem było zapobieganie palenia tytoniu wśród uczniów szkół podstawowych i starszych. W klasach przeprowadzono spotkania z pielęgniarką szkolną i pedagogiem, w czasie których przedstawiono uczniom funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a przede wszystkim konieczność zdrowego odżywiania i czystego powietrza, szkodliwości nikotyny. Ponadto uczniowie uczyli się zachowań asertywnych, rozpoznawali swoje zachowania i odczucia w sytuacjach trudnych, uświadamiali sobie mechanizmy powstawania konfliktów, uczyli radzenia z problemem.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Podsumowaniem programu było wykonanie prac plastycznych o szkodliwości palenia. Zostały one wyeksponowane na wystawce szkolnej.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Bożena Socha, Bożena Skorek

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017