REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ŻYWA LEKCJA HISTORII

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 05.10.2017 r.

Dnia 03. października 2017 r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa lekcja historii, przeprowadzona przez grupę artystyczną pasjonatów historii z Lublina.

Prowadzący zaprezentowali najpierw strój szlachecki, a następnie ekwipunek, uzbrojenie z epoki i narzędzia tortur.  Uczniowie  poznali obyczaje, kulturę epoki oraz prawo obowiązujące w tamtych czasach. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja kar stosowanych w czasach rycerskich i szlacheckich. Oczywiście były to dyby, a chętni uczniowie nawet dali się w nie zakuć. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również krzesło inkwizycyjne służące do torturowania ludzi, które miało wystające kołki uwierające podczas siedzenia. Wybrani uczniowie mogli wziąć udział w szkoleniu i próbnych pojedynkach na szable. Na koniec każdy uczestnik miał możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych scenkach historycznych. Po raz kolejny mogli przekonać się, że historia nie jest nudną nauką, lecz może być fantastyczną przygodą.

 

Marta Sołdaj, Monika Wnuk


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017