REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 DZIEŃ EDUKACJI O BEZPIECZEŃSTWIE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 30.05.2017 r.

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i edukację prewencyjną uczniów. W ramach programu, 26 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z kapitanem Państwowej Straży Pożarnej panem Tomaszem Michalczykiem.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Podczas spotkania gość przekazał informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy, wypadku czy ewakuacji, a także w razie spotkania zwierząt: psa, żmii czy lisa. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły znane numery alarmowe. Następnie strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, gaśnice, węże, nożyce hydrauliczne oraz elementy stroju strażackiego. W czasie pokazu uczniowie zobaczyli gaszenie ognia gaśnicą pianową. Wszystkim najbardziej podobała się kurtyna wodna z węża strażackiego. Dzieci miały możliwość wsiadania za kierownicę wozu strażackiego, wkładania hełmu oraz płaszcza żaroodpornego.

Uczniowie klas IV-VI mieli okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Uczniowie uczestnicząc w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Mamy nadzieje, że udział jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Policji w znaczącym stopniu przyczyni się do zwiększenia świadomości naszych uczniów do zagrożeń pożarowych oraz sposobów postępowania i zachowania się na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Zarówno uczniom, jak i nauczycielom bardzo podobały się takie zajęcia dydaktyczne, zwłaszcza, że przygotowali je rodzice uczniów naszej szkoły z klasy III b.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Michalczykowi – funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej i Panu Dominikowi Lichocie – funkcjonariuszowi Policji za przygotowanie spotkania.

 

Ewa Bijak

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017