REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU 2017

HARCERSTWO

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 02.01.2018 r.

W dniach 18-21 grudnia harcerze z 38 Drużyny ponieśli Betlejemskie Światło Pokoju wraz z ze świątecznymi życzeniami do poniatowskich szkół, przedszkoli, urzędów, instytucji i zakładów pracy. Ogień dotarł też do kościoła p.w. Ducha Świętego, skąd ma szansę trafić do wszystkich parafian, aby każdy mógł zasiąść do wieczerzy wigilijnej w blasku Światła z Groty Narodzin Chrystusa. W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem z każdym, kto zechce go przyjąć. Hasło przyświecające tegorocznej wędrówce Ognia brzmi „W Tobie jest światło”.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podjęliśmy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość. Wpatrzeni w blask tego światła otwierajmy nasze serca, otwierajmy nasze drzwi, spójrzmy przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia. Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. Niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Niech dzięki naszej wspólnej służbie spełnią się prośby o pomoc dla ubogich, o dach nad głową dla bezdomnych, o bezpieczeństwo dla rodzin, o dobre wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Zabierzmy Betlejemski Ogień. Niech wędruje razem z nami w nasze życie i doda nam wiary i miłości, żebyśmy poszli i głosili, że Jezus jest Panem, i że w nas jest światło.

 

 

phm. Jolanta Markuszewska

zdjęcia: Dorota Herda, Jolanta Markuszewska

  

redaguje Rafał Pastwa  © 2018