REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASACH I-III

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 27.03.2017 r.

„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr, Wiosna – znów nam ubyło lat…”

20 marca 2017r. dzieci z klas I-III naszej szkoły spotkały się, aby przywitać nadchodzącą wiosnę. W sali gimnastycznej odbył się koncert piosenek i pokaz umiejętności tanecznych naszych podopiecznych.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Występy zapoczątkował zaśpiewany przez wszystkich ciągle aktualny i porywający rytmem i melodią utwór Skaldów „Wiosna”. Następnie klasy miały okazję zaprezentować swoje artystyczne oblicze. Zobaczyliśmy i piękne Panie Wiosny i rozkwitające kwiaty, wspaniale kapelusze i stroje. Zaprezentowali się soliści, duety i grupy oraz zespoły taneczne. Wszyscy zachwycili strojami, wykonaniem i choreografią. W przerwach pomiędzy występami pozostali uczniowie rozwiązywali zagadki wiosenne i tu też ujawniły się ukryte talenty. Kiedy został odczytany list od Pani Wiosny, w którym dziękowała za wspaniale występy, nie było wątpliwości, że naszym wesołym, kolorowym i ciepłym koncertem daliśmy początek tej wspanialej porze roku. Następnie zaprosiliśmy wszystkich do nauki tańca „Zumba” i wspaniale odśpiewaliśmy piosenkę Sylwii Grzeszczak „Tamta Dziewczyna”.

W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, w wesołym, wiosennym nastroju rozeszliśmy się do klas na warsztaty plastyczne.

WITAJ WIOSNO! Do zobaczenia na spacerach i wycieczkach!

Barbara Kania, Ewa Zielińska

 

Kolejną atrakcją tego dnia był również Wiosenny Turniej Sportowy dla klas I – III. Wzięły w nim udział 10 – osobowe drużyny reprezentujące swoją klasę.

Uczniowie brali udział w 10 różnorodnych konkurencjach rzutnych, skocznych i bieżnych. Każdy z zawodników miał szansę wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami oraz zaimponować kolegom z innych drużyn klasowych swoją wolę walki.

Rywalizacja zespołów klasowych była bardzo zacięta. Zawodnicy wkładali dużo siły oraz serca w to, aby to ich drużyna odniosła zwycięstwo. Niezwykłe emocje towarzyszyły wszystkim do ostatniej sekundy, a głośny i wspaniały doping zachęcał do sportowej rywalizacji każdy klasowy zespół.

Po zakończeniu turnieju wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i wielkie brawa od swoich kibiców.

Aktywne powitanie wiosny, przynajmniej tej kalendarzowej sprawiło wszystkim dużo radości. To był bardzo emocjonujący dzień!

 

Agnieszka Lasota

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017