REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 RAMBIT BĄDŹ BEZPIECZNY I OSTROŻNY

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Dnia 30 października 2013 r. klasy II i III wzięły udział w rambicie „Bądź bezpieczny i ostrożny” przygotowanym przez panie Marię Tatarę i Agnieszkę Lasotę.

Celem imprezy było propagowanie bezpiecznych zasad zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Do wspólnej zabawy zaproszony został również Dinuś – pluszowa maskotka, którą dzieci uczyły różnych zasad bezpiecznego zachowania się podczas korzystania z dróg i chodników.

Wszystkie klasy brały aktywny udział w sześciu konkurencjach dotyczących bezpieczeństwa na drodze – odgadywały zagadki o ruchu drogowym, rozwiązywały test, układały zdania z rozsypanek wyrazowych oraz rozpoznawały znaki drogowe. Okazją do sprawdzenia wiedzy swojej i kolegów  było bycie jurorem podczas wykonywania wszystkich zadań. Każdy uczeń miał za zadanie oceniać innych poprzez pokazywanie odpowiedniego koloru kółeczka.

Wiele emocji wzbudziła konkurencja na czas, w której cała klasa miała w krótkim czasie nauczyć się na pamięć rymowanki o znaczkach odblaskowych.

Rambit zakończył pokaz odblaskowej mody w wykonaniu uczniów. Każda z klas spisała się znakomicie i zdobyła maksymalną ilość punktów. Na koniec pani dyrektor Ewa Zielińska wręczyła wszystkim klasom dyplomy za udział w rambicie i pogratulowała uczniom doskonalej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Był to dzień pełen dobrych emocji i świetnej zabawy. Utrwaliliśmy wiadomości na temat zasad bezpieczeństwa na drodze i wspaniale spędziliśmy czas wspólnie się bawiąc.

Scenariusz rambitu „Bądź bezpieczny i ostrożny”   Pobierz   

 

opracowanie Maria Tatara i Agnieszka Lasota

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013