REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SZKOLNY DZIEŃ MISIA

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

  CZYLI KLASOWE ZMAGANIA O „MAŁE CONIECO”

Pokochaj pluszowego misia…” to hasło, które 25 listopada 2013 roku przyświecało imprezie zorganizowanej przez klasy III c i III d dla oddziałów 0-III Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Misia.

Nikogo nie dziwił dziś widok uczniów spacerujących po szkole ze swoimi pluszakami. Nie zabrakło przytulanek także wśród grona pedagogicznego.  Radości było, co nie miara! Pluszowe zabawki stały się szczególnymi, a wręcz najważniejszymi gośćmi w naszej szkole. W ten sposób dziękowaliśmy im za to, że są zawsze z nami: bawią nas, pocieszają. Bez wątpienia to najwierniejsi przyjaciele naszego dzieciństwa.

„Misiowa” impreza rozpoczęła się od zapoznania wszystkich z historią pluszowej zabawki, jaką jest miś. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób trafił on na sklepowe półki. Następnie dzieci wzięły udział w klasowych zmaganiach o „Małe Conieco”. Uczestniczyły w konkurencjach: wiedzowych, sprawnościowych i artystycznych.

Na początku dwuosobowe zespoły z każdej z klas otrzymały pierwsze zadanie, którym było namalowanie bohatera wiersza pt. „Miś”. W czasie, kiedy drużyny ochoczo zabrały się do pracy, pozostali uczniowie uczyli się piosenki powitalnej pt. „Pluszowy miś”.

Drugą konkurencję stanowiło pokonanie toru przeszkód. Była to wyprawa Kubusia Puchatka do lasu po miód, czyli wspinanie się na drzewo (przeciąganie przez ławeczkę), wchodzenie do dziupli (przejście przez szarfę) i zabranie baryłki z miodem do domu, czyli toczenie piłki. Sześcioosobowe drużyny z każdej z klas poradziły sobie doskonale. Dopingujący ich koledzy nagrodzili sprytnych rówieśników gromkimi brawami.

Następne zadania w zmaganiach o „Małe Conieco” stanowił: quiz wiedzy o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu oraz ułożenie puzzli z przygodami naszego bohatera. Z tymi konkurencjami drużyny też nie miały żadnego problemu i otrzymały maksymalną ilość punktów przyznawanych w postaci pszczółek.

Potyczki konkursowe nie ominęły również pani dyrektor Ewy Zielińskiej i pana dyrektora Mirosława Plandowskiego. Musieli oni rozpoznać tylko po dotyku zamknięte w pudelku pluszowe postacie ze Stumilowego Lasu. Świetnie sobie poradzili, za co otrzymali gorące oklaski.

Na koniec nastąpiło podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród. Klasy dostały pamiątkowe dyplomy i oczywiście „małe conieco” w postaci słodyczy.

Pożegnaliśmy się wspólnie nauczoną piosenką pt. „Pluszowy miś, która stała się przebojem dnia i miłym wspomnieniem o Szkolnym Święcie Misia.

Przygotowanie imprezy:

 

Halina Bednarz - wychowawczyni klasy III d, Barbara Kania - wychowawczyni klasy III c  

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013