REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 75. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

„Bo harcerską powinnością jest by słowo – Polska w sercu mieć, służyć wiernie swej Ojczyźnie…”

1 września jest szczególnym dniem dla każdego Polaka. W tym roku przypadła okrągła - 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Główne uroczystości w naszej miejscowości odbyły się już 31 sierpnia. Wzięli w nich udział również harcerze oraz reprezentanci uczniów naszej szkoły na czele z Panem dyrektorem – Mirosławem Plandowskim.

Swoją obecnością pragnęliśmy uczcić pamięć tych, którzy walczyli i ginęli za Polskę. Obchody tych tragicznych wydarzeń rozpoczęły się mszą świętą, odprawioną  w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Poniatowej w intencji: Ojczyzny, poległych żołnierzy, kombatantów i ich rodzin. Następnie  zostały złożone wieńce oraz zapalone znicze w miejscu pamięci narodowej - Pomniku Symbolu Walki i Męczeństwa, gdzie warty pełnili harcerze z naszej drużyny.

Na szczęście współcześnie zadaniem młodych ludzi w mundurach nie jest już walka o ojczyznę, bronienie kraju przed nieprzyjacielem czy opór wobec zaborcy. Obecnie harcerstwo to organizacja, w której możesz zdobyć umiejętności, o jakich nie mówi się w szkole. Wystarczy jeden obóz, żebyś umiał rozpalić ognisko, spakować porządnie plecak na wędrówkę, przygotować samodzielnie prosty posiłek czy przyszyć guzik. Nauczysz się też korzystać z mapy, wstawać bez zająknięcia w środku nocy, nie spóźniać się, działać w grupie. Będziesz miał okazję przeżyć mnóstwo przygód.

Jeśli  lubisz się bawić, chcesz pomagać innym,  pragniesz sprawdzić się w trudnych warunkach i zmierzyć się ze swoimi słabościami, zgłoś się do dh Jolanty Markuszewskiej i wstąp w szeregi ZHP. Harcerstwo jest bowiem dobrym miejscem na rozwinięcie wielu pasji i znalezienie tego, co naprawdę chce się robić w życiu.

HARCERSTWO

Jolanta Markuszewska

w górę

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014