REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 JESIENNY EGZAMIN PIERWSZAKÓW 2014

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie NAJMŁODSZYCH w POCZET UCZNIÓW Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Jest to dzień pełen emocji zarówno dla pierwszaków jak i ich rodziców.

Tym razem uroczystość ślubowania związana była z goszczącą porą roku – jesienią. Toteż oprócz honorowych gości: Pani Burmistrz L. Stefanek, Przewodniczącej Rady Miejskiej Pani J. Kustry, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Andrzeja Skóry oraz Dyrekcji Szkoły Pana M. Plandowskiego i Pani E. Zielińskiej - pojawiły się nietypowe postacie – jakimi byli posłańcy Pani Jesieni.

To właśnie oni poddawali uczniów klas I różnorodnym próbom, aby stwierdzić czy mogą oni powiększyć grono uczniów Szkoły Podstawowej.

Przygotowane zadania okazały się bardzo łatwe gdyż wszystkie klasy poradziły sobie wspaniale! Toteż Pan Dyrektor wyraził zgodę na powiększenie grupy swoich podopiecznych i Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

Następnie „zaczarowanymi ołówkami” zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Od tej pory mogą z dumą mówić, że Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego to ich szkoła.

Na zakończenie spotkania wielokrotnie padały życzenia: dla uczniów - sukcesów w nauce, radości z odkrywania nowych wiadomości, doskonalenia posiadanych umiejętności oraz wielu przyjaciół, zaś nauczycielom - samych wspaniałych uczniów!

Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, smyczy do kluczyków ufundowanych przez Radę Rodziców oraz znaczków odblaskowych, aby każdy uczeń był bezpieczny na drodze.

Jesienny egzamin pierwszaków przygotowali uczniowie klasy III „c” z wych. E. Zielińską, Samorząd Uczniowski oraz wychowawczynie klas I.

Ewa Zielińska

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014