REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 OTWARTE ZAJĘCIA DLA RODZICÓW 12.03.2014

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

„W KRASNOLUDKOWIE – szukamy zwiastunów wiosny”

Dzisiejsze zajęcia były dla nas uczniów klasy II „c” wielkim przeżyciem, bowiem gościliśmy w klasie rodziców dzieci, które już od września staną się uczniami naszej szkoły. Chcieliśmy pokazać, że nauka może być przyjemna i ciekawa. Toteż przenieśliśmy się w bajkową krainę jaką jest Krasnoludkowo. Poznaliśmy krasnoludki – bohaterów książki M. Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, potem pomogliśmy Królowi Błyskowi szukać śladów wiosny. Następnie napisaliśmy do niego list, w którym podzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami. Po krótkiej przerwie śniadaniowej znaleźliśmy się w innej krainie Matematykolandii, gdzie czekały na nas prawdziwe matematyczne łamigłówki. Poradziliśmy sobie świetnie! Kolejnym zadaniem na zajęciach było zdobienie naszych krasnalkowych czapeczek kolorowym papierem, tworzenie akompaniamentu perkusyjnego do utworów muzycznych o wiośnie oraz zabawa w dyrygenta przy utworze Vivaldiego „Wiosna”. Na zakończenie udaliśmy się na wyprawę do lasu, aby „podglądać” przyrodę. Stwierdziliśmy, że to już naprawdę WIOSNA!

Uczniowie klasy II „c” z wychowawczynią Ewą Zielińską

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


 Konspekt zajęć z edukacji wczesnoszkolnej w klasie II „c” „Poszukiwanie wiosny” 

 

 Dni otwarte dla rodziców i dzieci przedszkolnych

Dnia 18.03.2014 r. drzwi naszej szkoły były otwarte przede wszystkim dla rodziców i dzieci przedszkolnych. Mogli oni nie tylko przyjrzeć się pracy na zajęciach swoich starszych kolegów, ale także wziąć w nich czynny udział. Stąd też razem z grupą przedszkolną naszej szkoły ćwiczyli w salce aktywności ruchowej pod bacznym okiem Pani Iwony Palecznej. W klasie II „c” wykonywali metodą origamii aparat fotograficzny, aby następnie wcielić się w pracę fotoreportera. W sali „tanecznej” bawili się w dyrygenta wystukując na instrumentach perkusyjnych różnorodne rytmy. Następnie zajrzeli do jadalni, szatni oraz innych pomieszczeń w naszej szkole. Szkoła bardzo im się podobała, więc mamy nadzieję, że już od września staną się naszymi uczniami.

W tym dniu odwiedziła nas grupa z przedszkola, która integrowała się z uczniami klasy II „c” poprzez zabawy muzyczno-ruchowe przygotowane przez Panią Ewę Zielińską. Na wspólnej zabawie szybko upłynął nam czas. Mamy nadzieję, że przedszkolaki nie będą bały się szkoły, bo nasza szkoła jest naprawdę fajna.

 

Samorząd Klasy II „c”

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014