REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 DZIEŃ WIOSNY 2014

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Dzień 21 marca jest w naszej szkole dniem bardzo wesołym, bo zajęcia szkolne nie odbywają się wówczas w klasowych ławkach. Jest to dzień uśmiechu, radości i zabawy. Tę szczególną atmosferę sprawia nie tylko fakt, że właśnie zawitała wyczekiwana przez wszystkich wiosna, ale przede wszystkim to, że w/w wydarzenie jest zawsze obchodzone bardzo radośnie. Tak było i teraz. Uczniowie klas 0-III tańcem, śpiewem i zabawą pożegnali zimę i przywitali WIOSNĘ.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


Impreza odbyła się na sali gimnastycznej. Dzieci razem ze zwierzątkami z wiosennej łąki poszukiwały Pani Wiosny. Zgodnie z ich sugestią zaczęły się tańce i zabawy. Każda klasa zaprezentowała swój program artystyczny. Znalazły się tu piosenki: „Maszeruje wiosna” w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych, pierwszaki rapowały alfabet, tańczyły poloneza z chustą animacyjną oraz śpiewały o balonikach w języku angielskim.

W drugiej klasie wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy wraz z ciekawymi i humorystycznymi układami tanecznymi – „Kaczkę Dziwaczkę”, „Taniec połamaniec”, „Czarnego Alibabę”. Klasy trzecie również stanęły na wysokości zadania i bawiąc całą salę zaprezentowały „Wiosenną poleczkę”, hit zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”, przebój „My Słowianie”, a na deser obejrzeliśmy fragment baletu „Jezioro łabędzie”! Po gromkich brawach nastąpił kolejny punkt programu, którym była wspólna nauka piosenki z ciekawą choreografią „Szkolna Samba”. Dalsza część imprezy to klasowe rozwiązywanie zagadek o tematyce wiosennej. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była kwiatkiem - uśmiechem Pani Wiosny.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje tego dnia, bo już czekały kolejne emocje związane z prezentacją mody wiosennej. Modelki nagrodzone zostały wielkimi brawami. Barwne i pomysłowe stroje wprawiały w zachwyt wszystkich zarówno uczniów jak i nauczycieli. Ostatnim punktem imprezy była wspólna zabawa ze śpiewem przy piosence „Szkolna Samba”.

 

Tak to we wspaniałych humorach rozstaliśmy się, mając świadomość dobrze spełnionego zadania, bo Pani Wiosna słysząc nasz wesoły śpiew i radosny śmiech przyszła i została z nami.

 

Barbara Kania, Teresa Malinowska Szczuka, Ewa Zielińska

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014