REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BIWAK HARCERSKI W KRZCZONOWIE

HARCERSTWO

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Bieżący rok harcerski rozpoczęliśmy dwudniowym biwakiem w Krzczonowie. W dniach 3-4 października potkaliśmy się tam z zaprzyjaźnionymi drużynami zrzeszonymi w Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej. Wszyscy się za sobą stęskniliśmy po długiej wakacyjnej przerwie, toteż zjechały się niemal wszystkie drużyny. Łącznie było nas ponad 150 osób.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


Pierwszy dzień biwaku rozpoczął się oczywiście od uroczystego apelu otwierającego Rok Harcerski 2014/2015. Potem wzięliśmy udział w bloku programowym "Harcerski ślimak", gdzie musieliśmy się wykazać wiedzą, inteligencją i refleksem. Późnym wieczorem zapłonęło obrzędowe ognisko, podczas którego "Biszkopty" złożyły przyrzeczenie harcerskie. W dal popłynęły słowa piosenki „Idziemy w jasną…”, a potem, mimo pewnych oporów, poszliśmy… spać! Wiedzieliśmy jednak, że musimy wypocząć przed kolejnym intensywnym dniem.

Sobota rozpoczęła się od zaprawy porannej. A piękna, słoneczna pogoda zachęcała do kolejnego punktu programu. A był to bieg patrolowy po rezerwacie przyrody „Królewski Las”. W pięknych okolicznościach przyrody musieliśmy się wykazać wiedzą z zakresu terenoznawstwa, samarytanki, łączności i licznymi umiejętnościami harcerskimi. Mimo przebytych około 8 kilometrów, mieliśmy jeszcze siły na wspólną zabawę. Dopiero po harcerskich pląsach i śpiewach podsumowaliśmy nasze dwudniowe zmagania na apelu pożegnalnym. A potem... powrót do domu. Żal było się rozstawać, ale przecież już w listopadzie kolejny biwak :)

 

Jolanta Markuszewska

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014