REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 HARCERSKI BIWAK ANDRZEJKOWY

HARCERSTWO

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Zebrała się nasza gromada, gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc, Bo dziś wróżb i magii moc.

Tradycją stało się, że w okresie andrzejkowym  spotykamy się w Bełżycach z zaprzyjaźnionymi drużynami ze Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej, aby się integrować, wymieniać doświadczenia, zawiązywać nowe przyjaźnie, a jednocześnie kultywować polskie tradycje i zwyczaje. Spędziliśmy ze sobą dwa dni: 21 i 22 listopada, podczas których świetnie się bawiliśmy.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Piątkowy wieczór rozpoczęliśmy oczywiście po harcersku - apelem powitalnym, a po części oficjalnej wspólnie bawiliśmy się podczas pląsów i zabaw integracyjnych. Jak na biwak andrzejkowy przystało nie obyło się bez wróżb… Magowie byli bardzo przekonujący. W atmosferze tajemniczości, wędrowaliśmy ciemnymi korytarzami od stolika do stolika, by wejrzeć w naszą przyszłość ;-)

Żadna wróżka nie przepowiedziała jednak druhowi Mikołajowi tego, co miało nastąpić za chwilę. Na harcerskim świeczowisku został bowiem dopuszczony do złożenia uroczystego Przyrzeczenia Harcerskiego. Stał się odtąd harcerzem, a na jego mundurze pojawił się krzyż harcerski, który przypięła drużynowa Jola przy dźwiękach pieśni obrzędowej "Idziemy w jasną".

 

Kolejny dzień przeminął śpiewająco..., bowiem muzyczne były zadania dla poszczególnych patroli. Każda grupa harcerzy losowała piosenkę, którą miała publicznie zaprezentować. Nie wystarczyły tylko próby wokalne, liczyła się też choreografia i kostium. Przebrania na szczęście mieliśmy szansę zdobyć podczas zabawy pt. „Handel wymienny”. W zamian za dobrze wykonane zadanie (np. rzut beretem, dojenie krowy, wspólne przysiady, pisanie na plecach, różne łamigłówki czy pytania z wiedzy harcerskiej) można było sobie wybrać jeden rekwizyt ze wszystkich zgromadzonych u kwatermistrza. Potem były próby, a efekty były naprawdę zaskakujące. Najważniejsze, że wszyscy świetnie się bawili, było dużo śmiechu i pozytywnych emocji.

Trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach wracaliśmy wieczorem do domów. Część z nas już wkrótce ponownie spotka się podczas wyprawy po Betlejemskie Światło Pokoju.

 

pwd. Jolanta Markuszewska

w górę/up

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014