REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ŚWIĘTO MISIA 2014

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Miś to nie tylko pluszowa zabawka, to ktoś bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą nam wszystkim zarówno w chwilach smutku jak i radości. Są powiernikami naszych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać, są prawdziwymi przyjaciółmi.

 Czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

Oczywiście – że, nie! Więc jak co roku, tak i w tym – 25 listopada 2014 roku, kiedy na świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, nasi uczniowie  również uczcili jego święto. Uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Moja pluszowa zabawka” oraz we wspólnej zabawie połączonej z licznymi konkurencjami. „Misiową imprezę” przygotowali uczniowie kl. I a i III c wraz z wychowawczyniami: p. Barbarą Kanią i p. Ewą Zielińską oraz nauczycielem wspomagającym p. Joanną Niezgodą.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Konkurs plastyczny polegał na przedstawieniu ulubionej pluszowej zabawki dowolnie wybraną technika plastyczną. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane w galerii na I piętrze naszej szkoły, zaś jury wybrało i nagrodziło najpiękniejsze. Oto laureaci: Natalka Rybicka, Dawid Sawicki, Staś Pytlak, Kinga Krupa, Helenka Żydek, Natalka Mazur, Natalka Pietraś, Zuzia Olszowa, Oliwia Kobiałka, Magda Duda, Mateusz Kołodziejczyk, Andżelika Dajos, Dorotka Gołębiowska.

Kolejnym zadaniem było wykonanie „misiowego” przebrania czyli zabawnych uszu oraz przyniesienie ulubionego pluszaka do szkoły na spotkanie z misiem i bohaterami z bajek.

Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania się znaną wszystkim uczniom piosenką pt. „Pluszowy miś”. Potem były konkurencje, które polegały na odgadnięciu tytułu baśni na podstawie wylosowanego rekwizytu oraz dorysowaniu brakującego przedmiotu bajkowym postaciom.

 

Następnie uczniowie poznali „misiową mruczankę – pokazywankę” pt. „Jestem niedźwiadkiem” oraz piosenkę pt. „Jadą, jadą misie” do której uczniowie klasy I a przygotowali ciekawą choreografię.

Kolejne zadania, które mieli wykonać przedstawiciele klas to:

  •  zebranie jak największej ilości patyczków w założonej na ręce rękawicy kuchennej,

  •  pokazanie mimiką twarzy emocji związanych z fragmentami odczytywanych baśni,

  •  udział w sztafecie - „Spacer krasnoludków” polegającej na jak najszybszym przekazywaniu  sobie kukiełki krasnoludka.

Do wspanialej zabawy zagrzewał uczniów okrzyk autorstwa - pisarki utworów dla dzieci - pani Heleny Bechlerowej, który brzmiał:

„Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś!”

Kiedy przyszedł czas na podsumowanie konkursowych zmagań okazało się, że wszystkie klasy uzyskały tę samą liczbę „misiowych” punktów, toteż Dyrektor Szkoły p. Mirosław Plandowski wręczył wszystkim klasom pamiątkowe dyplomy.

 

Ze śpiewem na ustach i w dobrych humorach nasi najmłodsi rozeszli się do swoich klasopracowni.

Do zobaczenia za rok!

 

Ewa Zielińska, Barbara Kania

w górę/up


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014