REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością."
- Thomas Jefferson

W tym roku ruszyła już XXI edycja Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej  „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Jak co roku włączyli się do niej harcerze z 38 DH oraz dzieci z Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wspierali ich nauczyciele – wolontariusze tej akcji. W dniu 30 listopada zbierali oni dary żywnościowe od mieszkańców naszej miejscowości kwestując w poniatowskich sklepach.

Akcja ta nadal trwa w naszej szkole, polega na dobrowolnej zbiórce odzieży, obuwia, zabawek, książek, artykułów szkolnych i papierniczych, żywności oraz wszystkiego, co potrzebne jest w domu tuż przed świętami. Jak powiedziała Ewa Dados, pomysłodawczyni tej akcji: „Chodzi o to, by podzielić się tym, czym możemy”. Nic nie cieszy nas bowiem bardziej, niż pomaganie innym .

„Uczulmy nasze serca na biedę i głód…” Niech słowa tej piosenki napisanej przez Romualda Lipko w związku z akcją PDPZ towarzyszą nam w przedświątecznym czasie.

 

 

Jolanta Markuszewska

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013